Blog Dietetyczny

Zupka chińska kcal

Zupka chińska – ile kcal, tłuszczu, węglowodanów w misce?

Czy zastanawiałeś się kiedyś, ile kalorii kryje się w Twojej ulubionej zupce chińskiej? W tym artykule dowiesz się wszystkiego o kaloryczności tych popularnych przekąsek i ich wpływie na zdrowie. Przygotuj się na zaskakujące fakty i porady! Ilość Kalorie (kcal) 100 ml 67 Porcja 450 ml ok. 300 Zupki chińskie to szybka i wygodna opcja na … Continued

Kamil Afterfit

Czy zastanawiałeś się kiedyś, ile kalorii kryje się w Twojej ulubionej zupce chińskiej? W tym artykule dowiesz się wszystkiego o kaloryczności tych popularnych przekąsek i ich wpływie na zdrowie. Przygotuj się na zaskakujące fakty i porady!

IlośćKalorie (kcal)
100 ml67
Porcja 450 mlok. 300

Zupki chińskie to szybka i wygodna opcja na posiłek, ale czy zastanawiałeś się, co naprawdę kryje się w tych kolorowych paczkach? W tym artykule przyjrzymy się bliżej, co oznaczają te liczby i jak wpływają na Twoje zdrowie i samopoczucie.

Kaloryczność zupek chińskich – więcej niż myślisz

Przeciętna zupka chińska to prawdziwa bomba kaloryczna. Porcja zawierająca 300–400 kcal może wydawać się niewielka, ale to tyle, ile zawiera niejedno pełne danie. Zupki te są bogate w tłuszcze – makaron instant w zupce chińskiej jest o 1/3 bardziej kaloryczny niż zwykły makaron, głównie z powodu wysokiej zawartości tłuszczu, która sięga nawet 25% masy suchego produktu.

Wartości odżywcze zupek chińskich – co kryją te małe paczki?

Zupki chińskie zawierają przede wszystkim węglowodany, tłuszcze, a także białko. Przeciętna porcja dostarcza około 38 g węglowodanów, 13 g tłuszczu i 5 g białka. Co ciekawe, zawartość białka w makaronie instant jest ograniczona do 8–12%, aby zapobiec kruszeniu się makaronu. Tłuszcz stanowi znaczący składnik – od 20 do 25% masy suchego makaronu.

Jak zupki chińskie wpływają na zdrowie?

Zupki chińskie mogą mieć istotny wpływ na zdrowie. Zawierają dużo soli – jedna porcja dostarcza więcej soli niż zalecany całodzienny limit dla osoby dorosłej. Nadmiar soli w diecie wiąże się z różnymi problemami zdrowotnymi, takimi jak wysokie ciśnienie krwi. Ponadto, wysoka zawartość tłuszczu i kalorii może przyczyniać się do przybierania na wadze.

Zupki chińskie to wygodna, ale niekoniecznie zdrowa opcja posiłku. Są wysokokaloryczne, bogate w tłuszcz i sól. Choć mogą być szybkim rozwiązaniem na głód, warto pamiętać o ich wpływie na zdrowie i umiarkowanie włączać je do diety.


Napisane przez Kamil Afterfit