Blog Dietetyczny

zupa ogórkowa kcal

Zupa ogórkowa – kcal. Kalorie w porcji zupy ogórkowej.

Zupa ogórkowa, ceniona za swoje wyjątkowe walory smakowe i prostotę przygotowania, jest popularnym daniem w wielu kuchniach. Średnia porcja zupy ogórkowej (około 250 ml) zawiera zazwyczaj od 100 do 150 kcal, co czyni ją doskonałym wyborem dla osób dbających o linię. Kaloryczność zupy ogórkowej może jednak różnić się w zależności od użytych składników, takich jak … Continued

Kamil Afterfit

Zupa ogórkowa, ceniona za swoje wyjątkowe walory smakowe i prostotę przygotowania, jest popularnym daniem w wielu kuchniach. Średnia porcja zupy ogórkowej (około 250 ml) zawiera zazwyczaj od 100 do 150 kcal, co czyni ją doskonałym wyborem dla osób dbających o linię. Kaloryczność zupy ogórkowej może jednak różnić się w zależności od użytych składników, takich jak rodzaj bulionu (warzywny, drobiowy czy wołowy), ilość dodanego tłuszczu oraz obecność śmietany czy ziemniaków. Zupa ta jest również źródłem cennych składników odżywczych, w tym witamin z grupy B i minerałów, dzięki obecności ogórków kiszonych. Jej lekkość i bogactwo smaku sprawiają, że zupa ogórkowa może być smacznym elementem diety redukcyjnej lub zbilansowanego jadłospisu.

Jakie wartości odżywcze ma zupa ogórkowa?

Zupa ogórkowa jest nie tylko niskokaloryczna, ale także może być źródłem ważnych składników odżywczych. Oto przykładowe wartości odżywcze dla porcji zupy:

Składnik odżywczyIlość (w 250 ml)
Kalorie100-150 kcal
Białko2-5 g
Tłuszcz3-9 g
Węglowodany8-15 g
Błonnik1-3 g
WitaminyZawiera witaminy z grupy B, witaminę C

Te dane pokazują, że zupa ogórkowa może być wartościowym i lekkim posiłkiem, szczególnie gdy jest przygotowywana na bazie bulionu warzywnego i bez dodatku śmietany.

zupa ogórkowa kcal porcja obiadowa

Czy zupa ogórkowa pasuje do zdrowej diety?

Zupa ogórkowa może być doskonałym dodatkiem do zdrowej diety, jeśli jest przygotowana z umiarem pod względem dodatku tłuszczów i kalorycznych dodatków. Zawiera składniki odżywcze i może przyczynić się do zwiększenia spożycia warzyw.

Jakie są najlepsze sposoby na przygotowanie zupy ogórkowej?

  • Używaj domowych ogórków kiszonych.
  • Wybieraj chude mięso lub wersję wegetariańską.
  • Dodaj zioła dla wzbogacenia smaku.

Zupa ogórkowa to świetna opcja dla każdego, kto szuka lekkich i pożywnych posiłków, które można łatwo wpasować w różnorodne diety.


Napisane przez Kamil Afterfit