Blog Dietetyczny

wafle ryżowe kcal

Wafle ryżowe – kcal. Ile kalorii ma jeden wafel ryżowy?

Wafle ryżowe są popularnym wyborem dla osób szukających lekkiej i zdrowej przekąski. Jeden standardowy wafel ryżowy o średnicy około 9 cm i wadze 9 gramów zawiera zazwyczaj od 30 do 35 kcal. Jest to znacznie mniej niż w przypadku tradycyjnych przekąsek, co czyni wafle ryżowe atrakcyjnym wyborem dla osób dbających o linię lub poszukujących niskokalorycznych … Continued

Kamil Afterfit

Wafle ryżowe są popularnym wyborem dla osób szukających lekkiej i zdrowej przekąski. Jeden standardowy wafel ryżowy o średnicy około 9 cm i wadze 9 gramów zawiera zazwyczaj od 30 do 35 kcal. Jest to znacznie mniej niż w przypadku tradycyjnych przekąsek, co czyni wafle ryżowe atrakcyjnym wyborem dla osób dbających o linię lub poszukujących niskokalorycznych opcji w swojej diecie. Wafle ryżowe są również dobre jako baza do zdrowszych wersji kanapek, ponieważ można je łatwo połączyć z różnorodnymi składnikami, takimi jak świeże warzywa, chude mięso czy zdrowe tłuszcze, np. awokado.

Jakie wartości odżywcze mają wafle ryżowe?

Wartości odżywcze wafli ryżowych mogą różnić się w zależności od marki i dodatków, ale oto przykładowe wartości dla jednego wafelka:

Składnik odżywczyIlość w jednym wafelku (około 9g)
Kalorie30-35 kcal
Białko0.7 g
Tłuszcz0.2-0.4 g
Węglowodany7-8 g
Błonnik0.3-0.5 g
Sód0-5 mg

Choć wafle ryżowe nie są bogate w białko czy błonnik, stanowią niskokaloryczną bazę, którą można wzbogacić o wartościowe składniki.

wafle ryżowe stos na stole

Czy warto jeść wafle ryżowe?

Wafle ryżowe mogą być zdrową częścią diety, jeśli są spożywane z umiarem i w połączeniu z innymi wartościowymi produktami. Oto kilka powodów, dla których warto jeść wafle ryżowe:

  • Niska kaloryczność pomaga w kontroli wagi.
  • Są szybką i wygodną przekąską.
  • Mogą być zdrową alternatywą dla chleba.

Dodanie do nich zdrowych dodatków, takich jak warzywa, chude białka, czy zdrowe tłuszcze, może znacznie zwiększyć ich wartość odżywczą.

Jak wykorzystać wafle ryżowe w diecie?

  • Jako podstawa do lekkich kanapek z awokado i pomidorem.
  • Przekąska z hummusem i warzywami.
  • Szybkie śniadanie z masłem orzechowym i bananem.

Wafle ryżowe oferują szerokie możliwości wykorzystania w zdrowej diecie, będąc bazą do wielu smacznych i niskokalorycznych posiłków.


Napisane przez Kamil Afterfit