Blog Dietetyczny

śliwka kcal

Śliwka kcal – ile waży i ile kalorii ma jedna duża śliwka?

Czy zastanawiałeś się kiedyś, ile kalorii kryje się w jednej, soczystej śliwce? Ten artykuł to Twój przewodnik po świecie śliwek – ich kaloryczności, wartościach odżywczych oraz wpływie na zdrowie. Dowiedz się wszystkiego o tych pysznych owocach! Ilość Kalorie 100 g 45 kcal 1 duża śliwka (60 g) 27 kcal 1 mała śliwka (40 g) 18 … Continued

Kamil Afterfit

Czy zastanawiałeś się kiedyś, ile kalorii kryje się w jednej, soczystej śliwce? Ten artykuł to Twój przewodnik po świecie śliwek – ich kaloryczności, wartościach odżywczych oraz wpływie na zdrowie. Dowiedz się wszystkiego o tych pysznych owocach!

IlośćKalorie
100 g45 kcal
1 duża śliwka (60 g)27 kcal
1 mała śliwka (40 g)18 kcal

Śliwki to nie tylko smaczny przysmak, ale także prawdziwa kopalnia składników odżywczych. W tym artykule przyjrzymy się bliżej, co kryje w sobie każda z tych małych bomb energetycznych. Czy są tak kaloryczne, jak się wydaje? Jak wpływają na nasze zdrowie? Zapraszamy do dalszej lektury, by rozwiać wszystkie wątpliwości!

Kaloryczność śliwki – czy jest wysoka?

Śliwki mają zaskakująco niską kaloryczność jak na tak słodkie owoce. Jedna duża śliwka to zaledwie 27 kcal, a w 100 gramach tych owoców znajdziemy tylko 45 kcal. To sprawia, że są one świetnym wyborem dla osób dbających o linię. Warto też pamiętać, że śliwki to nie tylko kalorie, ale i bogactwo naturalnych cukrów, które dają energię na dłużej.

Wartości odżywcze śliwek: co kryje ten owoc?

Śliwki to nie tylko źródło energii, ale także bogactwo składników odżywczych. W 100 g owoców znajduje się 11 g węglowodanów, w tym 10 g naturalnych cukrów. Dodatkowo śliwki dostarczają błonnika (1,4 g na 100 g), który wspiera trawienie. Nie można zapomnieć o minerałach takich jak potas (157 mg), magnez (7 mg) i wapń (6 mg), które są kluczowe dla prawidłowego funkcjonowania organizmu.

Śliwki a zdrowie: jak wpływają na nasze ciało?

Śliwki są znane z korzystnego wpływu na układ trawienny, głównie dzięki zawartości błonnika, który wspomaga regularność i łagodzi problemy z zaparciami. Ponadto obecne w nich minerały, jak potas i magnez, odgrywają ważną rolę w utrzymaniu zdrowia serca i kości. Regularne spożywanie śliwek może przyczynić się do poprawy ogólnego samopoczucia i wzmacniania odporności.

Śliwki, te małe, ale pełne smaku owoce, są prawdziwym skarbem zarówno pod względem kalorycznym, jak i wartości odżywczych. Są idealne dla każdego, kto szuka zdrowej przekąski, wspierającej zarówno dietę, jak i ogólne zdrowie. Niech ten artykuł będzie przypomnieniem o ich wartościach i zachętą do częstszego sięgania po te owocowe skarby!


Napisane przez Kamil Afterfit