Blog Dietetyczny

schab kcal

Schab – kcal. Kaloryczność 100g pieczonego schabu.

Pieczenie schabu to popularna metoda przygotowywania tej chudej części wieprzowiny, która jest ceniona zarówno za smak, jak i za korzystne właściwości odżywcze. W 100 gramach pieczonego schabu znajduje się około 165 kalorii, co czyni go atrakcyjnym wyborem dla osób śledzących swoje spożycie kaloryczne. Białko stanowi główny składnik odżywczy w schabie, co sprawia, że jest on … Continued

Kamil Afterfit

Pieczenie schabu to popularna metoda przygotowywania tej chudej części wieprzowiny, która jest ceniona zarówno za smak, jak i za korzystne właściwości odżywcze. W 100 gramach pieczonego schabu znajduje się około 165 kalorii, co czyni go atrakcyjnym wyborem dla osób śledzących swoje spożycie kaloryczne. Białko stanowi główny składnik odżywczy w schabie, co sprawia, że jest on cenionym produktem w dietach wysokobiałkowych. Tłuszcz jest obecny w umiarkowanej ilości, co pozwala na zachowanie odpowiedniego balansu w codziennej diecie. Ponadto, schab jest źródłem ważnych witamin i minerałów, takich jak witamina B6, niacyna oraz selen, które są kluczowe dla prawidłowego funkcjonowania organizmu.

Jakie wartości odżywcze ma schab?

Przed spożyciem schabu warto zapoznać się z jego wartościami odżywczymi, co pozwala lepiej planować zbilansowaną dietę. Oto tabela przedstawiająca główne składniki odżywcze w 100g pieczonego schabu:

Składnik odżywczyIlość
Kalorie165 kcal
Białko25 g
Tłuszcz7 g
Cholesterol70 mg
Sód60 mg
Potas340 mg

Tabela ta pokazuje, że schab jest doskonałym źródłem białka przy stosunkowo niskiej zawartości tłuszczu. Jest to szczególnie ważne dla osób dbających o masę mięśniową oraz te, które chcą kontrolować poziom cholesterolu i tłuszczu w diecie.

Czy schab jest zdrowy?

Schab, jako źródło wysokiej jakości białka, ma swoje miejsce w zdrowej i zbilansowanej diecie. Zawiera on również niezbędne witaminy i minerały wspierające prawidłowe funkcjonowanie organizmu. Jednak, jak w przypadku każdego produktu mięsnego, ważne jest umiarkowanie i uwzględnienie schabu jako części zróżnicowanego jadłospisu. Zawartość tłuszczu, choć nie jest wysoka, wymaga ostrożności w przypadku osób z pewnymi schorzeniami czy specyficznymi celami dietetycznymi.

schab kcal schab na talerzu z dodatkami

Jakie są korzyści z jedzenia schabu?

  • Źródło białka: Białko jest kluczowe dla budowy i regeneracji mięśni, a schab jest jego bogatym źródłem.
  • Zawiera witaminy i minerały: Schab dostarcza organizmowi ważnych składników, takich jak witamina B6, niacyna, i selen.
  • Może wspierać dietę redukcyjną: Dzięki umiarkowanej kaloryczności, schab może być częścią diety mającej na celu redukcję masy ciała, pod warunkiem, że jest spożywany w rozsądnych ilościach i w połączeniu z innymi zdrowymi produktami.

Zawartość 100g pieczonego schabu wskazuje, że może on stanowić wartościowy element diety dla osób dbających o zdrowe odżywianie. Ważne jest jednak, aby pamiętać o umiarze i zróżnicowaniu jadłospisu, co pozwala cieszyć się pełnią korzyści płynących z różnorodnych produktów spożywczych.


Napisane przez Kamil Afterfit