Blog Dietetyczny

rafaello kcal

Rafaello kcal – ile waży? Ile kalorii ma jedno rafaello?

Rafaello to popularny słodki przysmak, ale czy wiesz, ile waży jedna kulka i ile kalorii zawiera? Odkryj jego wartości odżywcze.

Kamil Afterfit

Ile kalorii i ile waży jedno Rafaello?

Rafaello, znane ze swojej kremowej tekstury i delikatnego smaku, jest lubianym wyborem dla wielu miłośników słodyczy. Jedna kulkę Rafaello waży około 10 gramów. W jednej takiej kulce znajduje się średnio 63 kalorie. Chociaż Rafaello nie jest najniższą kalorycznością opcją wśród słodyczy, jego unikalna kombinacja kokosu, migdałów i kremowego nadzienia sprawia, że jest to przysmak o wyjątkowym profilu smakowym. Należy jednak pamiętać, że ze względu na wysoką zawartość cukru i tłuszczu, Rafaello powinno być spożywane z umiarem, zwłaszcza przez osoby dbające o linię lub mające problemy z metabolizmem cukrów.

Jakie są wartości odżywcze Rafaello?

Oprócz kalorii, warto znać inne wartości odżywcze Rafaello. W składzie tego słodkiego przysmaku znajdziemy cukry, tłuszcze, w tym nasycone, a także niewielką ilość białka. Rafaello zawiera również śladowe ilości witamin i minerałów. Poniżej przedstawiamy tabelę wartości odżywczych dla jednej kulki Rafaello:

Tabela wartości odżywczych Rafaello

SkładnikWartość w 1 sztuce (10g)
Kalorie63 kcal
Tłuszcz4,6 g
Węglowodany4,4 g
Białko0,7 g
Sól0,02 g

Jak widać, Rafaello jest słodkim przysmakiem o stosunkowo wysokiej zawartości kalorii i tłuszczów.

rafaello z kawą

Czy warto jeść Rafaello?

Decyzja o spożyciu Rafaello zależy od indywidualnych potrzeb żywieniowych i preferencji. Dla miłośników słodyczy, którzy poszukują czegoś wyjątkowego, Rafaello może być atrakcyjną opcją. Jednak dla osób dbających o niskokaloryczną dietę lub mających ograniczenia zdrowotne związane z cukrem, Rafaello może nie być najlepszym wyborem. Ważne jest, aby pamiętać o zasadzie umiaru i włączać takie przysmaki do diety w sposób świadomy.

Jedna kulkę Rafaello waży około 10 gramów i zawiera średnio 63 kalorie. Jest to słodki przysmak o wyjątkowym smaku, ale ze względu na zawartość cukru i tłuszczu powinien być spożywany z umiarem. Rafaello może być okazjonalnym dodatkiem do diety, ale nie powinno stanowić jej stałego elementu, zwłaszcza w przypadku osób dbających o zdrowy styl życia.


Napisane przez Kamil Afterfit