Blog Dietetyczny

pierś z kurczaka kcal

Pierś z kurczaka kcal – ile waży, Ile kalorii w 100 gramach piersi z kurczaka?

Zastanawiasz się, ile kalorii ma pierś z kurczaka i jak wpływa na Twoją dietę? Dowiedz się z tego artykułu!

Kamil Afterfit

Ile kalorii znajduje się w 100 gramach piersi z kurczaka?

Pierś z kurczaka jest uważana za jedno z najzdrowszych źródeł białka, szczególnie popularne w dietach osób dbających o linię. W 100 gramach tego mięsa znajduje się około 165 kalorii, co czyni je atrakcyjnym wyborem dla osób na restrykcyjnych dietach. Niska zawartość tłuszczu (około 3,6 g na 100 g) oraz wysoka zawartość białka (ok. 31 g na 100 g) to główne zalety piersi z kurczaka. Dodatkowo, jest to mięso łatwe do przygotowania i uniwersalne, co ułatwia włączenie go do różnorodnych posiłków.

Jakie są wartości odżywcze piersi z kurczaka?

Przyjrzyjmy się dokładniej składnikom odżywczym w piersi z kurczaka. Poniższa tabela zawiera szczegółowe informacje na temat wartości odżywczych w 100 gramach tego popularnego mięsa.

SkładnikIlość w 100g
Kalorie165 kcal
Białko31 g
Tłuszcz3.6 g
Węglowodany0 g
Cholesterol85 mg
Sód74 mg

Pierś z kurczaka jest nie tylko niskokaloryczna, ale także bogata w wartości odżywcze. Zawiera znaczną ilość białka, które jest kluczowe dla budowy mięśni, a także niską zawartość tłuszczów nasyconych, co sprzyja zdrowemu sercu.

Czy pierś z kurczaka jest zdrowa?

Pierś z kurczaka uznawana jest za jedno z najzdrowszych mięs, szczególnie polecane w dietach redukcyjnych i zdrowotnych. Bogata w białko i niskotłuszczowa, wspomaga budowę mięśni bez dodatkowego obciążenia kalorycznego. Regularne spożywanie piersi z kurczaka może przyczynić się do poprawy metabolizmu oraz wspierać zdrowy styl życia. Jest także dobrym źródłem witamin z grupy B, które są niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania organizmu.

pierś z kurczaka z warzywami

Jakie są przepisy na zdrowe dania z piersi kurczaka?

  • Pieczona pierś z kurczaka z ziołami
  • Pierś z kurczaka w sosie pomidorowym
  • Sałatka z grillowaną piersią z kurczaka

Te proste, ale smaczne przepisy, pokazują jak łatwo i zdrowo można wykorzystać pierś z kurczaka w codziennym menu.

Czy warto włączyć pierś z kurczaka do diety?

Zdecydowanie tak. Dzięki wysokiej zawartości białka i niskiej kaloryczności, pierś z kurczaka jest idealnym wyborem dla osób dbających o linię i zdrowie. Jest łatwa do przygotowania, uniwersalna i smaczna, co sprawia, że doskonale wpisuje się w każdy rodzaj diety. Zarówno sportowcy, jak i osoby na diecie redukcyjnej, mogą korzystać z jej licznych korzyści zdrowotnych.

Pamiętając o odpowiedniej obróbce termicznej oraz różnorodności przepisów, pierś z kurczaka może stać się kluczowym elementem zdrowego odżywiania.


Napisane przez Kamil Afterfit