Blog Dietetyczny

ogórek kiszony kcal

Ogórek kiszony kcal – Ile kalorii ma jeden ogórek kiszony?

Ogórek kiszony to popularny dodatek do wielu potraw, ale ile kalorii faktycznie zawiera jeden średniej wielkości ogórek? Sprawdźmy!

Kamil Afterfit

Ile kalorii ma jeden ogórek kiszony?

Ogórek kiszony, znany i ceniony za swój chrupiący smak i wartości odżywcze, jest również niskokalorycznym składnikiem diety. Jeden średniej wielkości ogórek kiszony (około 100 g) zawiera zaledwie około 12 kcal. Niska zawartość kalorii sprawia, że jest to świetny wybór dla osób dbających o linię lub na diecie odchudzającej. Ogórki kiszone są także bogate w błonnik, co sprzyja zdrowiu układu pokarmowego. Dodatkowo, zawierają one witaminę K, witaminę A oraz mniejsze ilości witamin z grupy B i minerałów takich jak wapń, magnez i żelazo.

Jakie są wartości odżywcze ogórka kiszonego?

Ogórek kiszony oferuje więcej niż tylko niską kaloryczność. Oto tabela wartości odżywczych dla jednego średniej wielkości ogórka kiszonego:

SkładnikIlość
Kalorie12 kcal
Białko0.7 g
Tłuszcz0.2 g
Węglowodany2.7 g
Błonnik1.1 g
WitaminyK, A
MinerałyWapń, Magnez, Żelazo
ogórek kiszony pokrojony na plastry

Czy ogórek kiszony jest zdrowym wyborem?

Ogórek kiszony jest doskonałym wyborem dla osób szukających zdrowych przekąsek. Niska zawartość kalorii oraz bogactwo składników odżywczych czynią go idealnym składnikiem zdrowej i zbilansowanej diety.

Jak włączyć ogórki kiszone do diety?

Oto kilka pomysłów na wykorzystanie ogórków kiszonych:

  • Jako dodatek do kanapek i sałatek.
  • W roli przekąski między posiłkami.
  • W potrawach, gdzie chrupkość i kwaśny smak są pożądane.

Ogórki kiszone są nie tylko smaczne, ale i zdrowe. Ich niska zawartość kalorii w połączeniu z wartościami odżywczymi sprawia, że są one doskonałym dodatkiem do każdej diety, zarówno dla osób dbających o linię, jak i dla tych, którzy chcą jeść zdrowo.


Napisane przez Kamil Afterfit