Blog Dietetyczny

nektarynka kcal

Nektarynka kcal – ile waży, Ile kalorii ma cała nektarynka?

Ile kalorii ma nektarynka i jak wpływa na twoją dietę? W tym artykule znajdziesz pełne informacje na temat wartości odżywczych nektarynek, ich kaloryczności oraz korzyści zdrowotnych. Dowiedz się, jak nektarynka kcal wpływa na Twoje zdrowie i samopoczucie.

Kamil Afterfit
SkładnikIlość w 100gIlość w jednej średniej nektarynce (około 150g)
Kalorie44 kcal66 kcal
Węglowodany10g15g
Białko1g1.5g
Tłuszcz0.3g0.45g
Błonnik1.5g2.25g

Jakie są korzyści zdrowotne nektarynki?

Nektarynki są niskokaloryczne i pełne ważnych składników odżywczych. Zawierają witaminę C i A, które są ważne dla zdrowia skóry i wzroku. Potas w nektarynkach wspomaga zdrowie serca. Błonnik w owocach jest korzystny dla układu pokarmowego i może pomagać w utrzymaniu zdrowej wagi.

Niskokaloryczna i odżywcza nektarynka jest świetnym wyborem dla osób dbających o linię. Zawiera naturalne cukry, które dostarczają energii, ale dzięki niskiej zawartości kalorii nie przyczynia się do przyrostu wagi. Można je jeść jako zdrową przekąskę czy dodatek do posiłków.

nektarynki na misce

Nektarynka kcal – czy może pomóc w odchudzaniu?

Nektarynka, dzięki niskiej kaloryczności i zawartości błonnika, jest świetnym wyborem dla osób próbujących schudnąć. Błonnik pomaga w utrzymaniu uczucia sytości, dzięki czemu ogranicza się podjadanie między posiłkami. Włączanie nektarynki do diety odchudzającej jest proste. Można jeść ją jako przekąskę, dodawać do płatków śniadaniowych, jogurtów czy sałatek. Nektarynki są również świetne w postaci smoothies.

Jak wybrać i przechowywać nektarynki dla najlepszej jakości?

Szukaj nektarynek o gładkiej, napiętej skórce bez siniaków czy zgnieceń. Dojrzałe nektarynki powinny być lekko miękkie pod naciskiem i mieć słodki, intensywny zapach. Nieprzetworzone nektarynki najlepiej przechowywać w chłodnym, suchym miejscu, z dala od światła słonecznego. Mogą być przechowywane w lodówce, ale najlepiej spożyć je w ciągu kilku dni.

  • Wybieraj dojrzałe, soczyste owoce o intensywnym zapachu;
  • Przechowuj w chłodnym miejscu, najlepiej spożyć w ciągu kilku dni;
  • Włącz do diety jako zdrową przekąskę lub dodatek do dań;
  • Eksperymentuj z przepisami – dodawaj nektarynki do sałatek, deserów czy smoothies.

Nektarynka kcal – podsumowanie

Nektarynka jest smacznym, zdrowym i niskokalorycznym owocem, który doskonale wpasowuje się w zrównoważoną dietę. Jego niska zawartość kalorii, bogactwo składników odżywczych i wszechstronność w kuchni czynią go idealnym wyborem dla każdego, kto dba o zdrowie.


Napisane przez Kamil Afterfit