Blog Dietetyczny

mozzarella light kcal

Mozzarella light – kcal. Ile kalorii zawiera 100g odtłuszczonej mozzarelli?

Odtłuszczona mozzarella, często określana jako mozzarella light, jest popularnym wyborem dla osób dbających o linię oraz poszukujących zdrowszych alternatyw produktów nabiałowych. 100 gramów tego sera zawiera około 157 kalorii, co stanowi znaczącą redukcję kaloryczną w porównaniu do tradycyjnej pełnotłustej mozzarelli. Dzięki swojej niższej zawartości tłuszczu, mozzarella light jest atrakcyjną opcją dla osób na diecie redukcyjnej, … Continued

Kamil Afterfit

Odtłuszczona mozzarella, często określana jako mozzarella light, jest popularnym wyborem dla osób dbających o linię oraz poszukujących zdrowszych alternatyw produktów nabiałowych. 100 gramów tego sera zawiera około 157 kalorii, co stanowi znaczącą redukcję kaloryczną w porównaniu do tradycyjnej pełnotłustej mozzarelli. Dzięki swojej niższej zawartości tłuszczu, mozzarella light jest atrakcyjną opcją dla osób na diecie redukcyjnej, jak również dla tych, którzy chcą ograniczyć spożycie nasyconych kwasów tłuszczowych, nie rezygnując przy tym z przyjemności, jaką daje ser. Ponadto, mozzarella light zachowuje wiele z wartości odżywczych swojego pełnotłustego odpowiednika, w tym białko i wapń, które są kluczowe dla zdrowia kości i mięśni.

Jakie wartości odżywcze ma odtłuszczona mozzarella?

Zanim zdecydujesz się włączyć odtłuszczone produkty nabiałowe do swojej diety, warto poznać ich dokładne wartości odżywcze. Poniższa tabela prezentuje szczegółowe informacje odżywcze dla 100g odtłuszczonej mozzarelli:

Składnik odżywczyIlość
Kalorie157 kcal
Białko18 g
Tłuszcz9 g
Tłuszcz nasycony6 g
Cholesterol18 mg
Wapń500 mg

Te dane pokazują, że odtłuszczona mozzarella jest bogatym źródłem białka i wapnia, przy jednocześnie niższej zawartości tłuszczu, co czyni ją doskonałym wyborem dla osób dbających o zdrowie.

mozzarella light kcal mozarella w sałatce

Czy warto włączyć mozzarellę light do diety?

Odtłuszczona mozzarella oferuje wiele korzyści zdrowotnych, które warto rozważyć przy komponowaniu zbilansowanej diety:

  • Niska kaloryczność: Idealna dla osób na diecie redukcyjnej.
  • Bogactwo białka: Wspiera budowę i regenerację mięśni.
  • Wysoka zawartość wapnia: Kluczowa dla zdrowia kości.
  • Zmniejszona zawartość tłuszczu: Dobry wybór dla serca.

Te cechy czynią odtłuszczoną mozzarellę atrakcyjnym wyborem dla wielu osób, zarówno tych na diecie, jak i poszukujących zdrowszych opcji w codziennym menu.

Jak wykorzystać mozzarellę light w kuchni?

Mozzarella light nie tylko jest zdrowsza, ale także wszechstronna w kuchni. Można ją wykorzystać w wielu daniach, od sałatek po zapiekanki, nie tracąc przy tym na smaku, a jednocześnie dbając o linię. Oto kilka pomysłów na wykorzystanie odtłuszczonej mozzarelli:

  • Dodatek do sałatek dla dodania białka bez zbędnych kalorii.
  • Składnik zdrowych pizz na cienkim cieście.
  • Wzbogacenie zapiekanek i lasagne bez dodatkowego tłuszczu.

Zawartość 100g odtłuszczonej mozzarelli wskazuje, że jest to produkt zarówno niskokaloryczny, jak i bogaty w wartości odżywcze, co czyni go doskonałym dodatkiem do zdrowej diety. Ważne jest, aby pamiętać o umiarze i zróżnicowaniu diety, co pozwala cieszyć się pełnią korzyści płynących z różnorodnych produktów spożywczych.


Napisane przez Kamil Afterfit