Blog Dietetyczny

melon kcal

Melon – kcal. Kaloryczność 100 g owocu

Melon – kcal to hasło, które przyciąga uwagę wszystkich miłośników zdrowego odżywiania i osób śledzących swoje kaloryczne zapotrzebowanie. Ten soczysty owoc jest nie tylko pysznym, ale i zdrowym dodatkiem do letnich przekąsek i deserów. Czy jesteś ciekaw, jak melon wpisuje się w Twoje codzienne zapotrzebowanie kaloryczne? Zapraszamy do lektury, która rozwieje wszystkie wątpliwości! Rozmiar porcji … Continued

Kamil Afterfit

Melon – kcal to hasło, które przyciąga uwagę wszystkich miłośników zdrowego odżywiania i osób śledzących swoje kaloryczne zapotrzebowanie. Ten soczysty owoc jest nie tylko pysznym, ale i zdrowym dodatkiem do letnich przekąsek i deserów. Czy jesteś ciekaw, jak melon wpisuje się w Twoje codzienne zapotrzebowanie kaloryczne? Zapraszamy do lektury, która rozwieje wszystkie wątpliwości!

Rozmiar porcjiKaloryczność (kcal)
100 g melona kantalupa33,7
100 g melona miodowego35,9
Kawałek (150 g) melona kantalupa50,55
Kawałek (150 g) melona miodowego53,85

Ile kalorii ma melon?

Czy zastanawiałeś się kiedyś, ile kalorii dostarczasz swojemu organizmowi, sięgając po kawałek melona? Odpowiedź na to pytanie może Cię zaskoczyć, ponieważ melon jest owocem niskokalorycznym, co czyni go idealnym wyborem dla każdego, kto dba o linię. Zależnie od rodzaju, melon zawiera 33–36 kcal na 100 g. Melon, dzięki swojej niskiej kaloryczności, może być doskonałym składnikiem diety redukcyjnej, jednocześnie dostarczając cennych składników odżywczych.

Jakie wartości odżywcze posiada melon?

Melon nie tylko cieszy podniebienie, ale również dostarcza organizmowi szereg wartości odżywczych. W 100 g melona znajdziesz około 9 g węglowodanów, w tym 8 g cukrów, co zapewnia szybkie źródło energii. Co więcej, melon jest źródłem potasu, witaminy C, magnezu i wapnia, co czyni go nie tylko smacznym, ale i zdrowym wyborem.

Jak jedzenie melona wpływa na zdrowie?

Spożywanie melona przynosi szereg korzyści zdrowotnych. Bogaty w potas wspomaga prawidłowe funkcjonowanie serca, a witamina C działa jako silny antyoksydant, wspierając system odpornościowy. Dodatkowo magnez i wapń mają pozytywny wpływ na kości i zęby, a także pomagają w utrzymaniu równowagi elektrolitowej organizmu.

Dlaczego warto włączyć melon do diety?

Podsumowując, melon to owoc, który łączy w sobie niską kaloryczność z bogactwem wartości odżywczych. Dzięki temu jest doskonałym wyborem dla osób dbających o zdrowie, figurę oraz tych, którzy szukają smacznego sposobu na uzupełnienie diety w niezbędne składniki mineralne i witaminy. Niezależnie od tego, czy wybierzesz melon kantalupa, czy miodowy, możesz być pewien, że dostarczasz swojemu organizmowi to, co najlepsze. Nie wahaj się więc sięgnąć po ten soczysty owoc, kiedy tylko nadarzy się okazja!


Napisane przez Kamil Afterfit