Blog Dietetyczny

maliny kcal

Maliny kcal – wartości odżywcze w porcji 100 gramów

Maliny, te malutkie, ale potężne owoce, są nie tylko smaczne, ale i zdrowe. Ale ile dokładnie kalorii zawierają? W tym artykule przyjrzymy się kaloryczności malin na przykładzie porcji 100 gramów. Poznaj „maliny kcal” i dowiedz się, jak te owocowe skarby mogą wpłynąć na Twoje codzienne nawyki żywieniowe.

Kamil Afterfit
Składniki OdżywczeIlość w 100g
Kalorie52 kcal
Węglowodany12g
Białko1.2g
Tłuszcze0.7g
Błonnik6.5g
Cukry4.4g
Witamina C26.2mg

Maliny jako niskokaloryczny przysmak

Maliny to doskonała przekąska dla osób dbających o linię. Niska kaloryczność tych owoców sprawia, że mogą być one spożywane nawet w ramach restrykcyjnych diet. Dodatkowo, wysoka zawartość błonnika pomaga w utrzymaniu długotrwałego uczucia sytości, co jest kluczowe w kontroli apetytu.

Jak maliny wpływają na zdrowie?

Maliny są bogate w witaminę C i antyoksydanty, które wspierają ogólną odporność organizmu. Regularne spożywanie malin może przyczynić się do poprawy zdrowia skóry, wzmacniać naczynia krwionośne i wspomagać system immunologiczny. Dodatkowo, zawarte w malinach antocyjany mają właściwości przeciwzapalne i antyoksydacyjne.

zbieranie malin

Porady dotyczące włączenia malin do diety

  • Dodawaj maliny do porannych płatków śniadaniowych lub jogurtu;
  • Wykorzystuj maliny jako naturalny słodzik do deserów;
  • Przygotowuj smoothie z malinami dla dodatkowego zastrzyku witamin;
  • Mrożone maliny mogą być świetnym dodatkiem do napojów latem.

Maliny kcal – podsumowanie

Maliny, choć małe, mają ogromne znaczenie w diecie. Są niskokaloryczne, pełne witamin i minerałów oraz przyczyniają się do poprawy zdrowia i samopoczucia. Pamiętajmy, że te owocowe perełki mogą wzbogacić naszą dietę nie tylko smakiem, ale i wartościami odżywczymi.


Napisane przez Kamil Afterfit