Blog Dietetyczny

jogurt natutalny kcal

Jogurt naturalny kcal – ile kalorii jest w 100 g jogurtu naturalnego?

Jogurt naturalny jest popularnym produktem mlecznym, cenionym za swoje właściwości odżywcze i wszechstronność w kuchni. Jednak wiele osób zastanawia się, ile kalorii faktycznie zawiera jogurt naturalny. Poznaj wartości odżywcze jogurtu naturalnego i dowiedz się, jak wpisuje się on w zdrową dietę.

Kamil Afterfit
SkładnikIlość w 100g
Kalorie59 kcal
Białko3.5g
Tłuszcz3.3g
Węglowodany4.7g
Błonnik0g
Cukry (w tym laktoza)4.7g
Wapń121mg
Potas155mg

Kaloryczność jogurtu naturalnego

Jogurt naturalny, w zależności od rodzaju i producenta, może różnić się wartościami kalorycznymi. Średnio, 100 g jogurtu naturalnego zawiera około 59 kcal. Ważne jest jednak, aby zwrócić uwagę na etykiety produktów, ponieważ zawartość kalorii może się różnić w zależności od zawartości tłuszczu w jogurcie.

Składniki odżywcze jogurtu naturalnego

Jogurt naturalny jest źródłem łatwo przyswajalnego białka, wapnia, witamin z grupy B oraz probiotyków, które są korzystne dla zdrowia układu pokarmowego. Zawiera również naturalne cukry, takie jak laktoza, a jego tłuszcz zależy od rodzaju użytego mleka.

miska jogurtu naturalnego

Wpływ jogurtu naturalnego na zdrowie

Regularne spożywanie jogurtu naturalnego może przynosić wiele korzyści zdrowotnych. Probiotyki obecne w jogurcie wspomagają zdrowie jelit, a wapń i białko są kluczowe dla zdrowia kości i mięśni. Dodatkowo, jogurt naturalny może być elementem diety wspomagającej odchudzanie, dzięki niskiej zawartości kalorii i wysokiej zawartości białka, które pomaga w utrzymaniu uczucia sytości.

Jak wybrać najzdrowszy jogurt naturalny?

Podczas wyboru jogurtu naturalnego warto zwrócić uwagę na jego skład. Idealnie, powinien on zawierać wyłącznie mleko i żywe kultury bakterii. Unikaj jogurtów z dodatkiem cukru, sztucznych słodzików czy konserwantów. Jogurty naturalne o niskiej zawartości tłuszczu będą miały mniej kalorii, ale również mogą być mniej sycące.

Jogurt naturalny kcal – podsumowanie

Jogurt naturalny jest wartościowym elementem zbilansowanej diety. Jego kaloryczność, szczególnie w wersji niskotłuszczowej, sprawia, że jest on dobrym wyborem dla osób dbających o linię. Pamiętaj jednak, że kluczem do zdrowia jest umiar i różnorodność w diecie.


Napisane przez Kamil Afterfit