Blog Dietetyczny

jak schudnąć z ramion

Jak schudnąć z ramion? Sprawdzone ćwiczenia i dieta na odchudzenie ramion

Wiele osób zastanawia się, jak schudnąć z ramion. Jest to bowiem problematyczna strefa, która wymaga wiele pracy i wysiłku. Podpowiadamy zatem, w jaki sposób można pozbyć się „pelikanów” i wyrzeźbić mięśnie. Spis treści 1. Jak schudnąć z ramion? Podstawowe zasady 1.1. Dlaczego ramiona uważane są za problematyczne? 2. Dieta na odchudzenie ramion 2.1. Co jeść, … Continued

Kamil Afterfit

Wiele osób zastanawia się, jak schudnąć z ramion. Jest to bowiem problematyczna strefa, która wymaga wiele pracy i wysiłku. Podpowiadamy zatem, w jaki sposób można pozbyć się „pelikanów” i wyrzeźbić mięśnie.

Jak schudnąć z ramion? Podstawowe zasady

jak schudnąć z ramion jak to zrobić

Bardzo dużo osób, które zrzucają nadwagę, ma problem z tym, jak schudnąć z ramion. Wymaga to bowiem podejścia całościowego, skupiającego się zarówno na diecie, jak i ćwiczeniach. Kluczem do sukcesu jest zrozumienie, że nie można spalić tłuszczu tylko w jednym miejscu. Jednak odpowiedni plan treningowy oraz zbilansowana dieta mogą przyczynić się  zarówno do zmniejszenia obwodu ramion, jak i innych partii ciała. Dzięki temu twoja sylwetka będzie smukła i harmonijnie zbudowana.

Dlaczego ramiona uważane są za problematyczne?

Tłuszcz na ramionach często jest trudniejszy do zredukowania ze względu na mniejszą aktywność mięśni w tej części ciała w codziennym życiu. Dodatkowo na rozkład tkanki tłuszczowej może wpływać genetyka, więc nie każdego w równym stopniu dotyka problem obwisłych ramion, potocznie nazywanych „pelikanami”.

Niezależnie od tego, czy szukasz sposobu na to, jak schudnąć z ramion, czy nie zaprząta to twojej głowy, nie pomijaj tej strefy podczas treningu. Wzmacniaj swoje mięśnie odpowiednimi ćwiczeniami.

Dieta na odchudzenie ramion

jak schudnąć z ramion dobra dieta

Zmniejszenie ilości tłuszczu w organizmie, a tym samym na ramionach, wymaga deficytu kalorycznego. Oznacza to spożywanie mniejszej ilości kalorii, niż organizm zużywa. Warto skupić się na pełnowartościowych produktach bogatych w białko, zdrowe tłuszcze i węglowodany złożone.

Nadal nie wiesz, od czego zacząć odchudzanie? Przeczytaj ten artykuł: Jak schudnąć, od czego zacząć utratę kilogramów? Zasady diety i odchudzania

Co jeść, aby schudnąć z ramion?

Włączenie do diety dużych ilości warzyw, chudych źródeł białka, takich jak kurczak, ryby lub roślinne alternatywy, oraz zdrowych tłuszczów, np. z awokado czy orzechów, pomoże w odchudzaniu. Unikanie przetworzonej żywności i cukru również przyniesie korzyści. Jeśli nie wiesz, jak wcielić w życie te zasady, skorzystaj z diety pudełkowej AfterFit.

Jest to doskonałe rozwiązanie dla osób, które do tej pory nie liczyły kalorii. W ofercie cateringu dostępna jest sprawdzona dieta odchudzająca – jej kaloryczność oraz liczbę posiłków możesz dostosować do swoich potrzeb. Dzięki temu, że nie będziesz martwić się gotowaniem, zyskasz czas na ćwiczenia.

Jak schudnąć z ramion? Wypróbuj te ćwiczenia

jak schudnąć z ramion ćwiczenia np pompki

Regularne ćwiczenia są niezbędne, aby skutecznie zmniejszyć obwód ramion. Szczególnie ważny jest trening siłowy, który angażuje odpowiednie partie. Pomaga bowiem budować mięśnie, które z kolei spalają więcej kalorii, nawet w stanie spoczynku.

Jakie ćwiczenia wybrać?

Oto pięć skutecznych ćwiczeń, które pomogą wzmocnić i ujędrnić mięśnie ramion:

  1. Pompki. To klasyczne ćwiczenie angażuje nie tylko mięśnie ramion, ale również klatkę piersiową i brzuch. Można je modyfikować, opierając kolana o podłogę – jest to łatwiejsza wersja dla początkujących;
  2. Tricep dips, czyli pompki na triceps. Wykonuje się je przy użyciu ławki do ćwiczeń, stabilnego krzesła lub poręczy. Tricep dips skupiają się na tylnych partiach ramion. Pamiętaj, aby trzymać łokcie blisko ciała i opuszczać ciało prosto w dół;
  3. Podnoszenie ciężarów bokiem. Jest to doskonałe ćwiczenie na wzmocnienie mięśni naramiennych. Pamiętaj, aby trzymać plecy prosto i podnosić ciężary do wysokości ramion;
  4. Hammer curls. To wariant zwykłego uginania ramion z hantlami (biceps curls), gdzie chwyt przypomina trzymanie młotka. Ćwiczenie to kładzie dodatkowy nacisk na mięśnie przedramienia oraz biceps.
  5. Plank z podnoszeniem hantli. Będąc w pozycji planku, podnieś hantlę w jednej ręce do boku, trzymając ciało stabilnie. Ćwiczenie to wzmacnia ramiona, jednocześnie angażując mięśnie brzucha i pleców.

Jeśli ćwiczysz z obciążeniem, pamiętaj, by nie zaczynać od zbyt dużej wagi. Trudność zwiększaj stopniowo, wraz z rozwojem twojej siły mięśniowej.

Utrzymanie motywacji i realistyczne cele

Ustalenie realistycznych celów i zachowanie motywacji jest kluczowe w procesie odchudzania. Postępy mogą być wolniejsze, niż się spodziewasz, ale konsekwencja i cierpliwość przyniosą oczekiwane rezultaty. Aby osiągnąć sukces, trzeba przygotować się na regularne treningi i trzymanie diety – na pewno nie schudniesz szybko ani bez wysiłku.

Dlatego też pamiętaj, jeśli szukasz metody na to, jak schudnąć z ramion, postaw na trening i zdrowe odżywianie. Być może na początku warto zatrudnić trenera, który odpowiednio rozpisze plan, a także wykupić dietę pudełkową. Jest to jednak skuteczny sposób przybliżający cię do celu. Pozwala też utrzymać wypracowane rezultaty.


Napisane przez Kamil Afterfit