Blog Dietetyczny

jak schudnąć 7 kg

Jak schudnąć 7 kg? Dowiedz się, jak chudnąć z głową

Jak schudnąć 7 kg? Przede wszystkim należy zacząć się ruszać i wprowadzić zdrowe nawyki żywieniowe. Z menu warto wykluczyć słodycze i fast foody, a wprowadzić więcej warzyw i owoców. Zbyt gwałtowne odchudzanie może skutkować efektem jo-jo. Przeczytaj!

Kamil Afterfit

Redukcja masy ciała to życzenie wielu osób. Chcąc zrzucić nadprogramowe kilogramy, wprowadzają w życie rygorystyczne zasady, a niekiedy głodzą się i męczą intensywnymi treningami. Ważne, by dieta odchudzająca była dobrze zbilansowana, oparta na deficycie kalorycznym. Poszczególne posiłki muszą być wartościowe, aby zaspokajały wszystkie potrzeby organizmu i dostarczały mu energii. Gwałtowny spadek masy ciała oznacza najczęściej szybki powrót do wagi wyjściowej. Jak schudnąć 7 kg, by uniknąć tego efektu? Nawyki żywieniowe warto zmienić na stałe, co będzie gwarancją smukłej sylwetki, ale także zdrowia i lepszego samopoczucia. Co jeszcze warto wiedzieć?

Jak schudnąć 7 kg? Co jeść na diecie odchudzającej?

jak schudnąć 7 kg zdrowe jedzenie

Istnieje wiele rodzajów diet odchudzających, które mają przynieść rezultaty w postaci szybkiej utraty zbędnych kilogramów. Nie zawsze są one jednak odpowiednie – dieta powinna być dostosowana do indywidualnych potrzeb, a także stanu zdrowia. Jeśli zastanawiasz się, jak zdrowo schudnąć, skorzystaj ze wsparcia dietetyka lub lekarza. Dzięki temu możesz uniknąć negatywnych skutków stosowania diet, a także późniejszego efektu jo-jo, który jest zmorą wszystkich odchudzających się osób. 

Dieta na odchudzanie oznacza przede wszystkim spożywanie mniejszej ilości kalorii niż wskazuje zapotrzebowanie organizmu. To tzw. deficyt kaloryczny. Należy jeść mniej kalorycznie – porcje powinny być mniejsze, ale częstsze. Zaleca się spożywanie 4-5 posiłków równomiernie rozłożonych w czasie. Kolacja powinna być zjadana 2-3 godziny przed snem. Ważne, aby była lekkostrawna. W jadłospisie mogą znaleźć się produkty zbożowe jak brązowy ryż, pełnoziarniste pieczywo i makarony, ryby, chude mięsa (kurczak, indyk), sporo warzyw i owoców. Gdy ważysz za dużo, zrezygnuj ze słodyczy, słodkich gazowanych napojów.

Jeśli samodzielne komponowanie posiłków sprawia ci problem, skorzystaj z oferty cateringowej Afterfit. Dzięki temu otrzymasz swoje dietetyczne dania w wyznaczone miejsce i zaczniesz wygodne odchudzanie. Sprawdź:

  • catering dietetyczny Poznań;
  • catering dietetyczny Toruń;
  • catering dietetyczny Trójmiasto.

Jak schudnąć 7 kg? Znaczenie aktywności fizycznej

Jak schudnąć 7 kg? Oczywiście najważniejsze jest to, co będziesz jeść. Pamiętaj jednak, że tkankę tłuszczową spalisz dzięki aktywności fizycznej. Dietę musisz więc wspierać odpowiednio dobranymi ćwiczeniami fizycznymi. Nie oznacza to, że musisz się katować i przeprowadzać intensywne treningi, wystarczy codzienny spacer, jazda na rowerze, jogging, czy pływanie. Rodzaj ćwiczeń musi odpowiadać twoim możliwościom. Istotna jest również regularność – dobrze, jeśli przynajmniej trzy razy w tygodniu poświęcisz około godziny na wybrany rodzaj aktywności.

Czy można schudnąć 7 kg w miesiąc?

jak schudnąć 7 kg aktywność fizyczna

Czy można szybko schudnąć 7 kg? Po pierwsze warto sobie uzmysłowić, że nie ma jednej diety cud, dzięki której można szybko, zdrowo i skutecznie pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej. Gwałtowna utrata wagi ma poważne konsekwencje dla zdrowia i niestety wiąże się  efektem jo-jo. Za rozsądny ubytek wagi uważa się chudnięcie 0,5-1 kg tygodniowo, co daje około 4 kg miesięcznie. Aby osiągnąć taki wynik, należy odpowiednio się żywić, unikać podjadania pomiędzy posiłkami. Do tego wystarczy dodać codzienną dawkę ruchu i dużo wytrwałości. Efekty będą na pewno zadowalające. Jaki sposób odżywiana wybrać? Warto skonsultować się z dietetykiem, wziąć pod uwagę stan zdrowia i ewentualne przeciwwskazania. Czy będzie to dieta wegetariańska, czy dieta wege z rybami, a może dieta wegańska, zależy już tylko od ciebie.

Jak schudnąć 7 kg szybko i zdrowo? Zacznij jeść mniej, ale regularnie, dostarczając sobie wszystkich niezbędnych składników odżywczych. Zmień tryb życia i zacznij się ruszać, a rezultaty pojawią się szybko.


Napisane przez Kamil Afterfit