Blog Dietetyczny

gruszka kcal

Gruszka kcal – ile waży, ile kalorii ma jedna gruszka?

Dowiedz się wszystkiego o kaloryczności gruszek: ile ważą, ile kalorii mają i jak wpływają na zdrową dietę.

Kamil Afterfit

Ile kalorii zawiera jedna gruszka?

Gruszki to popularne owoce, cenione za ich słodki smak i wartości odżywcze. Jedna średniej wielkości gruszka (około 150 gramów) zawiera średnio 80-100 kalorii. Kaloryczność gruszki może różnić się w zależności od odmiany i dojrzałości owocu. Gruszki są również bogatym źródłem błonnika, witamin (w tym witaminy C i K) oraz minerałów takich jak potas. Niski indeks glikemiczny gruszek sprawia, że są one doskonałym wyborem dla osób dbających o równowagę poziomu cukru we krwi.

Jakie są wartości odżywcze gruszki?

Tabelka wartości odżywczych na 100g gruszki:

SkładnikIlość
Kalorie52 kcal
Białko0,36 g
Tłuszcz0,14 g
Węglowodany13,81 g
Błonnik3,1 g
Witamina C4,3 mg
Potas116 mg

Gruszka jest niskokalorycznym owocem, który może być doskonałym elementem zrównoważonej diety. Ze względu na wysoką zawartość błonnika, gruszki pomagają w utrzymaniu uczucia sytości, co jest korzystne przy kontrolowaniu apetytu.

Czy gruszki są zdrowe?

Gruszki są uważane za bardzo zdrowe owoce. Dzięki swoim właściwościom przeciwzapalnym i antyoksydacyjnym mogą przyczyniać się do poprawy zdrowia serca i układu krążenia. Są również źródłem witamin i minerałów, które są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Regularne spożywanie gruszek może pomagać w utrzymaniu zdrowej masy ciała, poprawiać trawienie oraz wspierać zdrowie skóry.

pojedyncza gruszka

Dlaczego warto włączyć gruszki do diety?

  • Zawierają mało kalorii, a dużo błonnika
  • Są bogate w witaminy i minerały
  • Pomagają w utrzymaniu zdrowego poziomu cukru we krwi
  • Mogą wspierać zdrowie serca

Włączenie gruszek do diety może przynieść wiele korzyści zdrowotnych. Są one smaczną i zdrową przekąską, mogą stanowić dodatek do posiłków lub deserów. Zawartość błonnika w gruszkach wspiera prawidłowe funkcjonowanie układu pokarmowego, a niski indeks glikemiczny sprawia, że są one odpowiednie dla osób z cukrzycą.


Napisane przez Kamil Afterfit