Blog Dietetyczny

czereśnie kcal

Czereśnie kcal – ile kalorii kryje 100 g tych owoców?

Czy zastanawiałeś się kiedyś, ile kalorii kryje się w czereśniach, tych soczystych letnich przysmakach? W tym artykule odkryjesz nie tylko kaloryczność 100 g czereśni, ale także dowiesz się więcej o ich wartościach odżywczych oraz o mniej kalorycznych alternatywach. Przygotuj się na słodką wiedzę! Ilość Kalorie 100 g 50 kcal 80 g (garść) 40 kcal 5 … Continued

Kamil Afterfit

Czy zastanawiałeś się kiedyś, ile kalorii kryje się w czereśniach, tych soczystych letnich przysmakach? W tym artykule odkryjesz nie tylko kaloryczność 100 g czereśni, ale także dowiesz się więcej o ich wartościach odżywczych oraz o mniej kalorycznych alternatywach. Przygotuj się na słodką wiedzę!

IlośćKalorie
100 g50 kcal
80 g (garść)40 kcal
5 g (jedna czereśnia)3 kcal

Czereśnie to nie tylko źródło słodkiego zadowolenia w ciepłe letnie dni, ale także ciekawy temat do zbadania pod kątem kaloryczności. Czy wiesz, co wpływa na ich wartość energetyczną i jak mogą wpasować się w Twoją dietę? W tym artykule przyjrzymy się bliżej tym małym czerwonym skarbnicom energii!

Kaloryczność czereśni – co musisz wiedzieć?

Kaloryczność czereśni wynosi około 50 kcal na 100 g. Co ciekawe, wartość ta może się różnić w zależności od odmiany oraz stopnia dojrzałości owoców. Czereśnie są przeważnie niskokaloryczne, co czyni je idealnym wyborem dla osób dbających o linię. Pomimo swojej słodyczy, zawierają one niewielką ilość tłuszczu i białka, za to bogate są w węglowodany, głównie cukry naturalne, które dostarczają szybkiej energii.

Bogactwo odżywcze czereśni

Czereśnie, oprócz bycia stosunkowo niskokalorycznymi, są bogate w różnorodne składniki odżywcze. W 100 g czereśni znajdziesz około 12 g węglowodanów, w tym 8 g cukrów. Są również źródłem potasu, który ma kluczowe znaczenie dla prawidłowego funkcjonowania serca i mięśni. Ponadto, zawierają witaminy, takie jak witamina C i witaminy z grupy B, oraz antyoksydanty, które wspierają ogólne zdrowie i mogą przyczyniać się do redukcji stanów zapalnych.

Lżejsze alternatywy dla czereśni

Jeśli szukasz owoców o jeszcze mniejszej kaloryczności, możesz sięgnąć po takie, które zawierają więcej wody. Arbuz, truskawki czy melon to świetne przykłady owoców, które mogą zaspokoić Twoje pragnienie słodyczy, jednocześnie dostarczając mniej kalorii niż czereśnie. Te owoce są również bogate w witaminy i minerały, a ich wysoka zawartość wody sprawia, że są doskonałym wyborem na letnie przekąski.

Czereśnie to smaczne i stosunkowo niskokaloryczne owoce, idealne jako letnia przekąska. Choć są słodkie, ich kaloryczność pozostaje w rozsądnych granicach, a bogactwo składników odżywczych czyni je cennym dodatkiem do diety. Dla tych, którzy szukają jeszcze lżejszych opcji, istnieje wiele owoców o większej zawartości wody, które również mogą być zdrowymi i smacznymi alternatywami.


Napisane przez Kamil Afterfit