Blog Dietetyczny

cebula kcal

Cebula kcal – ile waży, ile kalorii ma jedna cebula biała?

Cebula jest jednym z najpopularniejszych warzyw stosowanych w kuchni na całym świecie. Oprócz swojego charakterystycznego smaku i wszechstronności, cebula jest również ceniona za swoje wartości odżywcze. W tym artykule przyjrzymy się, ile kalorii ma jedna biała cebula i jakie są jej główne składniki odżywcze.

Kamil Afterfit
SkładnikIlość w 100gIlość w średniej cebuli (około 110g)
Kalorie40 kcal44 kcal
Węglowodany9.3g10.23g
Białko1.1g1.21g
Tłuszcz0.1g0.11g
Błonnik1.7g1.87g
Cukry4.2g4.62g
Witamina C7.4mg8.14mg
Potas146mg160.6mg
Uwaga: Wartości w tabeli mogą się nieznacznie różnić w zależności od rozmiaru i odmiany cebuli.

Wartości odżywcze cebuli białej

Cebula biała jest niskokalorycznym warzywem, co czyni ją doskonałym wyborem dla osób dbających o linię. Jest również bogata w witaminy i minerały, w tym witaminę C, która jest ważna dla zdrowia skóry i układu odpornościowego, oraz potas, wspierający zdrowie serca.

główki cebuli
Onions

Zastosowanie cebuli w diecie

Cebula jest niezwykle wszechstronna w kuchni. Można ją dodawać do sałatek, sosów, zup, pieczywa czy jako składnik różnych dań głównych. Jej niska kaloryczność oraz obecność błonnika sprzyjają utrzymaniu zdrowej diety i pomagają w utrzymaniu uczucia sytości.

Podsumowanie

Cebula biała jest nie tylko smacznym, ale i zdrowym dodatkiem do codziennej diety. Jej niska zawartość kalorii w połączeniu z bogactwem składników odżywczych sprawia, że jest to warzywo godne polecenia każdemu, kto dba o zdrowe odżywianie.


Napisane przez Kamil Afterfit