Blog Dietetyczny

bułka grahamka kcal

Bułka kcal – ile waży, ile kalorii ma jedna bułka graham?

Bułka graham to popularny wybór wśród miłośników zdrowego pieczywa, oferując nie tylko świetny smak, ale także korzyści zdrowotne.

Kamil Afterfit

Ile kalorii ma bułka graham?

Średnia waga jednej bułki graham wynosi około 50 gramów. W takiej bułce znajduje się średnio około 125 kalorii, co stanowi dość umiarkowaną wartość kaloryczną. Bułki grahamowe są bogate w błonnik, co sprzyja prawidłowemu funkcjonowaniu układu trawiennego. Ponadto, dzięki wykorzystaniu mąki graham, są one źródłem witamin z grupy B oraz minerałów, takich jak magnez i żelazo. Bułka graham jest zatem dobrym wyborem dla osób szukających zdrowych alternatyw w codziennym żywieniu.

Jakie są wartości odżywcze bułki graham?

Bułka graham, dzięki swoim składnikom, jest nie tylko smaczna, ale także korzystna dla zdrowia. Oto tabela wartości odżywczych dla jednej bułki o wadze 50 gramów:

SkładnikIlość
Kalorie125 kcal
Węglowodany26 g
Białko4,5 g
Tłuszcz1,5 g
Błonnik4 g
Sód250 mg

Czy bułka graham jest zdrowa?

Bułka graham, dzięki swojej wysokiej zawartości błonnika i składników odżywczych, jest zdrową alternatywą dla białego pieczywa. Jest szczególnie polecana osobom dbającym o zdrowie serca, jelit oraz chcącym kontrolować poziom cukru we krwi.

bułki grahamki

W jaki sposób można wykorzystać bułkę graham w codziennej diecie?

  • Jako podstawa do kanapek: doskonała z różnymi dodatkami.
  • Do przygotowania zdrowych przekąsek: idealna z hummusem czy awokado.
  • Jako dodatek do zup: nadaje chrupkości i tekstury.

Bułka graham to świetny wybór dla osób szukających zdrowego i smacznego pieczywa. Jej umiarkowana kaloryczność oraz bogactwo błonnika i składników odżywczych sprawiają, że jest doskonałym elementem zrównoważonej diety. Bułka graham może być wykorzystana na wiele sposobów, zarówno jako baza do kanapek, jak i dodatek do różnych potraw.


Napisane przez Kamil Afterfit