Blog Dietetyczny

ciecierzyca kcal

Ciecierzyca – kcal. Kalorie w 100 g gotowanej ciecierzycy

Czy zastanawiałeś się kiedyś, ile energii dostarcza Ci ciecierzyca? Czytając ten artykuł, dowiesz się wszystkiego o kaloryczności i wartościach odżywczych tego popularnego składnika wielu diet. Ciecierzyca, znana także jako groch włoski, to nie tylko smaczny dodatek do sałatek czy curry, ale również cenne źródło białka dla wegetarian i wegan. Zapraszam Cię do zgłębienia tajników ciecierzycy … Continued

Kamil Afterfit

Czy zastanawiałeś się kiedyś, ile energii dostarcza Ci ciecierzyca? Czytając ten artykuł, dowiesz się wszystkiego o kaloryczności i wartościach odżywczych tego popularnego składnika wielu diet. Ciecierzyca, znana także jako groch włoski, to nie tylko smaczny dodatek do sałatek czy curry, ale również cenne źródło białka dla wegetarian i wegan. Zapraszam Cię do zgłębienia tajników ciecierzycy – kcal nie będą już dla Ciebie tajemnicą!

Wielkość porcjiKalorie (kcal)
100 g gotowanej ciecierzycy164 kcal
1/2 szklanki (ok. 120 g) gotowanej ciecierzycy197 kcal
1 szklanka (ok. 240 g) gotowanej ciecierzycy394 kcal
100 g suchej ciecierzycy364,5 kcal

Ile kalorii ma ciecierzyca?

Czy zastanawiałeś się, ile energii możesz uzyskać z 100g gotowanej ciecierzycy? Odpowiedź może Cię zaskoczyć! Ciecierzyca jest nie tylko pożywna, ale także stosunkowo niskokaloryczna, co sprawia, że jest doskonałym wyborem dla osób dbających o linię. W 100 g ugotowanej ciecierzycy znajdują się 164 kalorie.

Jakie są wartości odżywcze ciecierzycy?

Ciecierzyca to prawdziwa bomba odżywcza. Zawiera białko, tłuszcze, węglowodany, a także bogaty zestaw witamin i minerałów. W 100 g ugotowanej ciecierzycy znajdziesz 8,86 g białka i 7,6 g błonnika, co jest znaczącym wkładem w dzienne zapotrzebowanie na te składniki.

Co jeszcze kryje w sobie ciecierzyca?

Oprócz białka i błonnika, ciecierzyca dostarcza cennych minerałów takich jak potas, fosfor, magnez, wapń i kwas foliowy. To sprawia, że jest nie tylko dobrym źródłem energii, ale również wspiera prawidłowe funkcjonowanie organizmu.

Jakie korzyści zdrowotne niesie spożywanie ciecierzycy?

Spożywanie ciecierzycy może przynieść wiele korzyści zdrowotnych. Dzięki wysokiej zawartości błonnika wspomaga trawienie i może przyczyniać się do utrzymania stabilnego poziomu cukru we krwi. Białko roślinne jest ważne dla budowy mięśni, a obecność składników mineralnych wspiera zdrowie kości i serca.

Co wynika z naszej podróży po świecie ciecierzycy?

Ciecierzyca to skarbnica wartości odżywczych, która może znacząco przyczynić się do poprawy jakości naszej diety. Niskokaloryczna, bogata w białko i błonnik, z imponującym zestawem witamin i minerałów, ciecierzyca jest doskonałym wyborem dla każdego, kto szuka zdrowego i smacznego dodatku do swoich posiłków. Czy to w formie hummusu, dodatku do sałatek czy składnika zupy, ciecierzyca zawsze wzbogaci Twoje dania, dostarczając energii i wartości odżywczych. Niech będzie stałym punktem Twojego jadłospisu!

Zachęcamy do włączenia ciecierzycy do swojego menu. Nie tylko ze względu na jej kaloryczność, ale przede wszystkim za jej wszechstronne korzyści zdrowotne. Ciecierzyca – kcal to tylko początek przygody z tym zdrowym składnikiem!Napisane przez Kamil Afterfit