Blog Dietetyczny

orzechy nerkowca kcal

Orzechy nerkowca – kcal. Ile kalorii ma 100 g nerkowców?

Orzechy nerkowca są nie tylko pyszne, ale i pełne wartości odżywczych. Ale czy zastanawiałeś się kiedyś, ile dokładnie kalorii dostarczają? W tym tekście przyjrzymy się bliżej kaloryczności tych smakołyków i ich wpływowi na nasze zdrowie. Zajrzyj dalej i dowiedz się, dlaczego orzechy nerkowca – kcal to temat, który warto znać! Porcja Kalorie (kcal) 100 g … Continued

Kamil Afterfit

Orzechy nerkowca są nie tylko pyszne, ale i pełne wartości odżywczych. Ale czy zastanawiałeś się kiedyś, ile dokładnie kalorii dostarczają? W tym tekście przyjrzymy się bliżej kaloryczności tych smakołyków i ich wpływowi na nasze zdrowie. Zajrzyj dalej i dowiedz się, dlaczego orzechy nerkowca – kcal to temat, który warto znać!

PorcjaKalorie (kcal)
100 g553
30 g (ok. 1 garść)166
50 g276,5

Jak kaloryczne są orzechy nerkowca?

Orzechy nerkowca mogą wydawać się zwykłą przekąską, ale w rzeczywistości to małe bomby energetyczne. W 100 g tych orzechów znajduje się aż 553 kcal. Co to oznacza dla Ciebie? Jeśli szukasz szybkiego i smacznego sposobu na zwiększenie dziennego spożycia kalorii, nerkowce są świetnym wyborem. Ale uwaga! Ich wysoka kaloryczność wymaga umiaru, szczególnie jeśli pilnujesz wagi.

Jakie wartości odżywcze mają orzechy nerkowca?

Orzechy nerkowca to nie tylko źródło energii. Są również bogate w białko, tłuszcze, węglowodany, a także magnez, fosfor, potas oraz witaminy z grupy B i witaminę K. Konkretnie, 100 g orzechów dostarcza 18,2 g białka, co jest korzystne dla budowania i regeneracji mięśni, 43,8 g tłuszczu, z czego większość stanowią zdrowe tłuszcze nienasycone, oraz 30,2 g węglowodanów, w tym 5,91 g cukrów, co wspiera energię na dłużej.

Jakie są korzyści zdrowotne z jedzenia orzechów nerkowca?

Jeśli chodzi o korzyści zdrowotne, orzechy nerkowca mają ich sporo. Dzięki wysokiej zawartości magnezu i potasu pomagają w utrzymaniu zdrowia kości i serca. Fosfor, obecny w dużych ilościach, wspiera funkcje mózgu, a witaminy z grupy B i witamina K mają kluczowe znaczenie dla metabolizmu i krzepnięcia krwi. Regularne włączanie nerkowców do diety może przynieść wymierne korzyści dla Twojego organizmu, ale pamiętaj o umiarze!

Dlaczego warto jeść orzechy nerkowca?

Podsumowując, orzechy nerkowca są świetnym źródłem energii, białka, zdrowych tłuszczów oraz wielu ważnych składników mineralnych i witamin. Ich regularne spożywanie może przynieść wiele korzyści zdrowotnych, w tym wsparcie dla serca, kości, mózgu oraz ogólnego metabolizmu. Nie zapominaj jednak, że kluczem jest umiar, ze względu na wysoką kaloryczność tych orzechów. Włączając orzechy nerkowca do swojej diety, zyskujesz nie tylko smaczną przekąskę, ale i cenny składnik odżywczy.


Napisane przez Kamil Afterfit