Blog Dietetyczny

mcflurry kcal

McFlurry kcal – ile kalorii mają popularne lody z McDonald’s?

Czy zastanawiałeś się kiedykolwiek, ile kalorii kryje się w Twoim ulubionym McFlurry z McDonald’s? To więcej niż możesz przypuszczać! Przygotuj się na fascynującą podróż po świecie słodkich kalorii i poznaj wartości odżywcze McFlurry – kcal, zawartość cukru i więcej. Rodzaj McFlurry kcal w 100 g kcal w porcji Waniliowe z czekoladą 185 280 Waniliowe z … Continued

Kamil Afterfit

Czy zastanawiałeś się kiedykolwiek, ile kalorii kryje się w Twoim ulubionym McFlurry z McDonald’s? To więcej niż możesz przypuszczać! Przygotuj się na fascynującą podróż po świecie słodkich kalorii i poznaj wartości odżywcze McFlurry – kcal, zawartość cukru i więcej.

Rodzaj McFlurrykcal w 100 gkcal w porcji
Waniliowe z czekoladą185280
Waniliowe z truskawką153229
Waniliowe z karmelem188288
Zimowe z czekoladą225480
Zimowe z karmelem227490
Lion® waniliowe173275
Lion® waniliowe z polewą178–204347–408
M&M’s® waniliowe196337
M&M’s® waniliowe z polewą197–221411–470

Jesteśmy otoczeni przez liczne pokusy kulinarne, a lody McFlurry są jedną z nich. Są słodkie, pyszne i… kaloryczne! W tym artykule przyjrzymy się bliżej, co tak naprawdę znajduje się w tych kuszących deserach. Będzie to podróż, która zmieni Twoje spojrzenie na słodkie przekąski z McDonald’s!

Kaloryczność McFlurry: słodkie fakty

McFlurry to więcej niż tylko lody. Każdy rodzaj tej lodowej przekąski oferuje unikalną mieszankę smaków… i mnóstwo kalorii. Czy wiesz, że porcja McFlurry Zimowych z polewą karmelową to aż 490 kcal? To niemal tyle samo, co pełnowartościowy posiłek! Z kolei klasyczne McFlurry waniliowe z polewą czekoladową ma 280 kcal na porcję. Różnice w kaloryczności poszczególnych smaków są istotne, szczególnie jeśli dbasz o linię. Najmniej kaloryczna opcja to proste waniliowe lody z polewą truskawkową, bez innych dodatków.

Wartości odżywcze McFlurry: co kryją lody?

Lody McFlurry to nie tylko kalorie, ale także wartości odżywcze. Zawierają białko, tłuszcze i węglowodany, które są niezbędne dla naszego organizmu. Na przykład McFlurry® M&M’s® o smaku waniliowym zawiera około 6,5 g białka, 11 g tłuszczu i 52 g węglowodanów (w tym 48 g cukru!) na porcję. Mimo obecności białka, lody te są przede wszystkim źródłem cukru i tłuszczu.

Mniej kaloryczne alternatywy dla McFlurry

Jeśli szukasz mniej kalorycznych opcji, spoza McDonald’s warto zwrócić uwagę na lody o obniżonej zawartości cukru lub tłuszczu. Na rynku dostępne są lody sorbetowe, które zwykle mają mniej kalorii niż tradycyjne lody kremowe. Porcja sorbetu owocowego może mieć nawet o 50% mniej kalorii niż standardowe McFlurry. Wybierając lody, zwróć uwagę na ich skład i wartości odżywcze, aby cieszyć się smakiem przy mniejszej liczbie kalorii.

McFlurry z McDonald’s to słodka i kaloryczna przekąska, która może być niespodzianką dla tych, którzy śledzą swoje spożycie kalorii. Istnieją jednak mniej kaloryczne alternatywy, które pozwalają cieszyć się lodami bez poczucia winy. Ważne jest, aby być świadomym tego, co jemy i dokonywać wyborów, które są zgodne z naszymi celami zdrowotnymi i dietetycznymi.


Napisane przez Kamil Afterfit