Blog Dietetyczny

łosoś kcal

Łosoś – kcal. Ile kalorii ma 100g świeżego łososia?

Zastanawiasz się, ile kalorii ma łosoś? To świetnie, bo tu znajdziesz wszystko, czego potrzebujesz! W tym artykule, skupiamy się na kaloryczności łososia – kcal na talerzu nie będą miały przed Tobą tajemnic. Przyjrzymy się bliżej, jak różne porcje łososia wpływają na Twoją dietę, jakie mają wartości odżywcze i jak korzystnie wpływają na Twoje zdrowie. Przekonaj … Continued

Kamil Afterfit

Zastanawiasz się, ile kalorii ma łosoś? To świetnie, bo tu znajdziesz wszystko, czego potrzebujesz! W tym artykule, skupiamy się na kaloryczności łososia – kcal na talerzu nie będą miały przed Tobą tajemnic. Przyjrzymy się bliżej, jak różne porcje łososia wpływają na Twoją dietę, jakie mają wartości odżywcze i jak korzystnie wpływają na Twoje zdrowie. Przekonaj się, dlaczego ten smaczny i pożywny składnik powinien znaleźć się w Twoim jadłospisie!

Wielkość porcjiKalorie (kcal)
100 g świeżego łososia hodowlanego208
100 g świeżego łososia dzikiego142
150 g świeżego łososia hodowlanego312
150 g świeżego łososia dzikiego213

Jaką kaloryczność ma łosoś?

Łosoś jest znany nie tylko ze swojego wyjątkowego smaku, ale także z bogactwa składników odżywczych, których dostarcza. Kiedy mówimy o kaloryczności łososia, warto wiedzieć, że różni się ona w zależności od jego typu. Świeży łosoś hodowlany zawiera około 208 kcal na 100 gramów, podczas gdy jego dziki odpowiednik jest znacznie mniej kaloryczny – dostarcza tylko 142 kcal. Różnica ta wynika głównie z zawartości tłuszczu, która jest wyższa w łososiu hodowlanym.

Jakie wartości odżywcze ma łosoś?

Łosoś nie tylko zaspokaja apetyt, ale również dostarcza cennych składników odżywczych. Niezależnie od tego, czy wybierzesz łososia hodowlanego, czy dzikiego, otrzymasz wysokiej jakości białko, niezbędne kwasy tłuszczowe omega-3, a także witaminy z grupy B, witaminy A, D i szereg minerałów takich jak fosfor, potas czy selen. Te składniki mają kluczowe znaczenie dla utrzymania zdrowia kości, wzmacniania układu odpornościowego oraz poprawy kondycji skóry i włosów.

Jaki wpływ na zdrowie ma jedzenie łososia?

Spożywanie łososia ma liczne korzyści zdrowotne. Dzięki bogactwu kwasów tłuszczowych omega-3 łosoś pomaga w regulacji poziomu cholesterolu, wspiera zdrowie serca oraz może obniżać ryzyko wielu chorób przewlekłych. Witaminy z grupy B przyczyniają się do poprawy funkcji mózgu i mogą poprawiać nastrój, a wysoka zawartość białka sprawia, że łosoś jest doskonałym wyborem dla osób dbających o masę mięśniową.

Dlaczego warto włączyć łososia do diety?

Podsumowując, łosoś jest nie tylko smacznym, ale i niezwykle zdrowym dodatkiem do Twojej diety. Dostarcza wysokiej jakości białka, zdrowych tłuszczów oraz niezbędnych witamin i minerałów, wspierając tym samym ogólne zdrowie i dobre samopoczucie. Niezależnie od tego, czy zdecydujesz się na łososia hodowlanego, czy dzikiego, jego regularne spożywanie może przynieść wiele korzyści Twojemu organizmowi. Więc następnym razem, kiedy staniesz przed wyborem posiłku, pamiętaj o łososiu – kalorie nie są przeszkodą!


Napisane przez Kamil Afterfit